Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Szkolenie skierowane jest do producentów, dystrybutorów, importerów biostymulatorów oraz dostawców surowców chemicznych. Szkolenie dla zaawansowanych lub osób zajmujących się przygotowaniem lub weryfikowaniem dokumentacji dla biostymulatorów mikrobiologicznych i niemikrobiologicznych.

CELEM szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymogami w zakresie dokumentacji technicznej dla biostymulatorów w tym z wymogami dla raportów z badań polowych, badań przeprowadzanych w warunkach kontrolowanych (badania fitotronowe, badania szklarniowe) zgodnie z unijnymi normami.

Uczestnik po szkoleniu będzie:

  1. Samodzielnie stosował przepisy w zakresie biostymulatorów (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 z dnia 5 czerwca 2019 r. ustanawiające przepisy dotyczące udostępniania na rynku produktów nawozowych UE, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1069/2009 i (WE) nr 1107/2009 oraz uchylające rozporządzenie (WE) nr 2003/2003).

  2. Poprawnie analizował zakres i warunki badań polowych/w kontrolowanych warunkach, które będą wykonywane przez jednostki badawcze/naukowe, tak, aby raport nie został odrzucony jako niezgodny w trakcie jego oceny przez jednostki notyfikowane.

  3. Poprawnie analizował i wykonywał działania, które będą miały odzwierciedlenie w samodzielnym przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do wprowadzenia produktu do obrotu.

  4. Pracował ze współpracownikami w zakresie nowo pozyskanych kompetencji dotyczących biostymulatorów ze znakiem CE na rynku unijnym.

  5. Uczestnik w trakcie szkolenia wymieni doświadczenia zawodowe z innymi uczestnikami i trenerem.

Adresat:

Szkolenie skierowane jest do producentów, dystrybutorów, importerów biostymulatorów, którzy chcą wprowadzać produkty do obrotu ze znakiem CE.

Co otrzymasz?

  • Wiedzę na temat projektowania badań i przygotowania dokumentacji dla biostymulatorów.
  • Materiały szkoleniowe.
  • Certyfikat ukończenia szkolenia.
  • Możliwość konsultacji z trenerem w ciągu dwóch tygodni od zakończenia szkolenia.

Harmonogram szkolenia

  1. Podstawa prawna wprowadzania biostymulatorów do obrotu i wymogi wynikające z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009 z dnia 5 czerwca 2019 r. ustanawiające przepisy dotyczące udostępniania na rynku produktów nawozowych UE, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1069/2009 i (WE) nr 1107/2009 oraz uchylające rozporządzenie (WE) nr 2003/2003,

  2. Projektowanie badań polowych lub badań przeprowadzanych w kontrolowanych warunkach oraz posługiwanie się danymi literaturowymi w zakresie biostymulatorów- zgodność z unijnymi normami.

  3. Przygotowanie i interpretacja wyników badań biostymulatorów w zakresie:

    • efektywności wykorzystania składników pokarmowych,

    • tolerancji na stres abiotyczny,

    • cechy jakościowe,

    • dostępność składnika pokarmowego w glebie lub ryzosferze.

  4. Tworzenie dokumentacji technicznej i przygotowanie etykiety. Przykłady i ćwiczenia.

  5. Podsumowanie.

Trener:
Magdalena Pyjor,

Cena: 3600 zł netto +23% VAT  (4428 zł brutto)

UWAGA: szkolenie w małych grupach. Tylko 8 miejsc!!!

Termin zakończenia rejestracji 04.12.2023 godz. 15.00

 

Rejestracja na szkolenie